PANEL: Přechod organizací k postkvantové kryptografii
V panelu budou diskutovat odborníci z několika soukromých firem a proberou kvantovou hrozbu a s ní spjatý přechod na postkvantovou kryptografii. Tento přechod bude zcela jistě velmi náročným procesem a teprve se ukáže, jak se s ním svět dokáže vyrovnat. Diskutovány budou problémy, které se s tímto přechodem pojí, a možnosti, jak se na tento proces co nejlépe připravit.
Datum a čas
ST 12:30 - 13:30
Anežka Pejlová
Monet+, a.s.
S vystudovanou kryptografií a praxí penetračního testera dnes pracuji jako Security Architect a vedoucí skupiny pro Kryptografii a bezpečnost ve firmě Monet+.
Spolupracuji na zakázkách pro největší české bankovní instituce i státní subjekty, poskytuji konzultace v oblasti bezpečnosti a kryptografie, chystám technické bezpečnostní workshopy pro naše lokální i zahraniční partnery a zákazníky, participuji na projektech s univerzitami v rámci EU a v neposlední řadě buduji silnou bezpečnostní kulturu v rámci společnosti (threat modeling program, vzdělávání, bezpečnostní inovace, ...).
Mým hlavním pracovním cílem je spokojený uživatel, který používá naše řešení bezpečně a ani o tom neví.
Tomáš Rabas
NÚKIB
Tomáš Rabas působí jako vedoucí oddělení kryptologických analýz na Národním úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Kromě různorodých oblastí kryptologie se v poslední době úzce věnuje i kvantovým technologiím a kvantové hrozbě. Kryptologii studoval na Matematicko-fyzikální fakultě UK v bakalářském a magisterském stupni, a nyní si prohlubuje širší znalosti v oblasti bezpečnosti jako doktorand na Fakultě informačních technologií ČVUT se zaměřením na útoky pomocí postranních kanálů.
Roman Cinkais
3Key Company s.r.o.
Roman je zakladatel společnosti 3Key Company, která poskytuje služby a produkty spojené s bezpečnosti v informačních technologiích. Dlouhodobě se věnuje infrastruktuře veřejného klíče a vývoji důvěryhodných služeb jako například řízení certifikátů, digitální podpis, a řízení kryptografických klíčů.
V roce 2021 založil open source projekt s názvem CZERTAINLY pro řízení životního cyklu důvěryhodných služeb, který má za cíl pomáhat společnostem zvyšovat agilitu v oblasti kryptografie a chránit vůči vnějším i vnitřním kybernetickým hrozbám.
Roman vystudoval matematické metody informační bezpečnosti na Karlově Univerzitě. Je členem mezinárodní neziskové organizace PKI Consortium, kde vede vývoj PKI maturity modelu a je držitelem několika bezpečnostních certifikací.
Miloš Soukup
IBM
Ing. Miloš Soukup je absolvent dvou vysokých skol, prošel několika pozicemi v zahraničních společnostech na různých manažerských a technických postech zaměřených na bezpečnost. (Indra, Kapsch, S&T, IBM). V současné době působí jako Business Technology Leader a Quantum Ambassador ve společnosti IBM. Zapojuje se do rady aktivit souvisejících s PQS (PostQuantumSafe), včetně reálného nasazeni a implementaci schválených PQS algoritmu na prostředcích IBM a systémech 3.stran.